Újabb dicsőítő dalok szövegei
Hívlak Jézus!
Hatalmas neved kimondom, Jézus,
Minden szív és gondolat felett,
Mert jelenlétedből békesség árad.
Hívlak, Jézus!
Hatalmas neved kimondom, Jézus,
Minden sötét függőség felett,
Mert van remény és van teljes szabadság.
Hívlak, Jézus!
A neved élet, a neved gyógyír, neved erő.
Láncokat tör szét, szökik az árnyék fénye elől.
Hatalmas neved kimondom, Jézus,
Félelem és szorongás felett,
A csüggedés vermében szenvedőkért.
Hívlak, Jézus!
A neved élet, a neved gyógyír, neved erő.
Láncokat tör szét, szökik az árnyék fénye elől.
A hegytetőkről zengjen, az utcán hirdessék!
A sötétségen át kiáltsuk Jézus nagy nevét!
Az egész családomra ragyogjon fel e név: Jézus!
A hegytetőkről zengjen, az utcán hirdessék!
A sötétségen át kiáltsuk Jézus nagy nevét!
Az egész családomra ragyogjon fel e név: Jézus!
A neved élet, a neved gyógyír, neved erő.
Láncokat tör szét, szökik az árnyék fénye elől.
Krisztus Lelke
Hadd legyek nálad!
Házam a házad.
Életem védd,
Ne törjön rám gonosz ellenség, óvj!
Ha közel az órám,
Magadhoz hívjál!
Ott minden szent
Velem zeng,
Áldja neved örökké!
Krisztus lelke szentelj meg engem!
Krisztus teste üdvözíts engem!
Krisztus vére ihless meg engem!
Feltörő víz Jézus oldalán
Mosd tisztára hófehér ruhám!
Halld meg hangom majd, ha téged szólít!
Sebeiddel ölelj át!
Hadd legyek nálad!
Házam a házad.
Legyen erőm,
Mindaz a kín,
Ami téged elér s fáj!
Ha közel az órám,
Magadhoz hívjál!
Ott minden szent
Velem zeng,
Áldja neved örökké!
Krisztus lelke szentelj meg engem!
Krisztus teste üdvözíts engem!
Krisztus vére ihless meg engem!
Feltörő víz Jézus oldalán
Mosd tisztára hófehér ruhám!
Halld meg hangom majd, ha téged szólít!
Sebeiddel ölelj át! Sebeiddel ölelj át! Sebeiddel ölelj át!
Ízleljétek és lássátok!
Ízleljétek és lássátok,
Az élet kenyerét áldjátok:
Jézus milyen jóságos!
Boldog az ember,
Akit az élet kenyere táplál.
Megmenti lelkét, ki hozzá menekül,
Nem érheti kár.
Jöjj, itt az idõ, hogy ébredj!
Jöjj, itt az idõ, hogy ébredj,
Jöjj, itt az idõ, hogy áldjuk Õt!
Jöjj, szívedet add az Úrnak,
Jöjj, imádd az Istent úgy, ahogy vagy!
Minden nyelv megvallja, hogy Õ az Úr,
És mindenki térdet hajt.
A legnagyobb kincs mégis azokra vár,
Kik most Õt választják! Jöjj itt az idõ, hogy dicsérd, Jöjj, itt az idõ, hogy át add szíved!
Jöjj, úgy ahogy vagy, és dicsérd! Jöjj, úgy ahogy vagy az Úr elé!
Egyszer minden nyelv megvallja hogy Õ az Úr!
És mindenki térdet hajt!
A legnagyobb kincs mégis azokra vár, Kik most Õt választják
KIÁLTS AZ ÚRNAK!
Úr Jézus, Megváltóm,
Nincs senki olyan mint Te,
Minden napon, magasztalom,
A Te szereteted nagy voltát,
Vigaszom, Oltalmam,
Menedékem, Váram,
Ami vagyok, egész valóm,
Téged szomjaz, Téged áld!
Kiálts az Úrnak te föld, énekelj,
Adj dicsõséget a Felségesnek,
Hegyek hódoljatok, zúgj tenger,
A mi Urunk nagy nevére,
Életnek hûsége és kegyelme,
Örökké szeretlek én Istenem,
Semmi sem ér fel a Te jelenléteddel!
Végtelen folyó
Bármi jön, bármi ér,
Nekem már az elég,
Hogy hűséges vagy,
Hűséges vagy!
Megvallom, erő van
Minden egyes szavadban,
Mely megváltoztat,
Megváltoztat.
Bízom Benned, bízom Benned
(Ó) Jézus, végtelen folyó vagy,
Erőd most is árad,
Járd át mindenem
(Ó) Kérlek, vigyél még mélyebbre,
Benned elmerülve
Moss át egészen!
A kétség közepén
Te ott vagy Istenként,
Mert hűséges vagy,
Hűséges vagy.
Bízom Benned, bízom Benned...
(Ó) Jézus, végtelen folyó vagy...
Nem számít, mit mond a világ,
Én elmerülök.
Nem állíthat meg más,
Dicsérem Őt! /2X
(Ó) Jézus, végtelen folyó vagy... /2X
Nem számít, mit mond a világ... /2X
42. zsoltár - Fóris Rita
Te vagy az aki az életem eltervezted
Te vagy az, aki a lelkemet megváltotta,
Nevemen szólítottál és elhívtál
Nem kell félnem, Tiéd vagyok már.
Amikor vizeken átkelek, Te mellettem vagy,
És ha a tűzön átmegyek, nem éget meg,
Mert Te vagy Istenem Izrael szentje,
Örökkévaló, Szabadító
Ref: Istenem úgy vágyódom Rád
Mint szarvas hűs vízre
Szomjas lelkem csak Te elégíted meg,
Miért csüggednél el és bánkódnál lelkem
Bízz, bízz, bízz csak bízz
És adj hálát szabadításáért
Ha könnyem kenyerem, éjjel és nappal
Ha folyton azzal gúnyolnak, Hol van Istened?
Ha örvény örvénynek kiállt,
S a hullámokban elvesznék
Én akkor is csak lábaidnál nyugszom meg!
Kegyelmed oly nagy – Malek Andrea
Mint néma csend a pusztaságban
Ha felragyog a fénylő nap
Úgy szólal meg bennem az érzés
Szomjazom Rád, vágyom Hozzád!
Kegyelmed Uram, olyan csodálatos, hozzád fogható nincs a földön s égen!
Szívem megnyitom hagyom, hogy Te vezess, mindenek felett dicsérem neved!
Te vagy az út, a tiszta forrás, csak Téged látlak szüntelen
Szívemben végtelen a hála, szomjazom Rád, vágyom Hozzád!
Kegyelmed Uram, olyan csodálatos, Hozzád fogható nincs a földön s égen!
Szívem megnyitom hagyom, hogy Te vezess, mindenek felett dícsérem neved!
Kegyelmed Uram, olyan csodálatos, Hozzád fogható nincs a Mindenségben!
Áldom a neved, vágyom, hogy legyek Hozzád mindig közelebb… mindig közelebb….
Kegyelmed Uram, olyan csodálatos, Hozzád fogható nincs a Mindenségben!
Szívem megnyitom, hagyom, hogy Te vezess, mindenek felett dicsérem neved.
Kegyelmed Uram, olyan csodálatos, Hozzád fogható nincs a Mindenségben!
Áldom a neved, vágyom, hogy legyek Hozzád mindig közelebb… mindig közelebb….
Kegyelmed Uram, olyan csodálatos, Hozzád fogható nincs a földön s égen!
Szívem megnyitom hagyom, hogy Te vezess, mindenek felett dícsérem neved! 2x
Ámen
Tied a dicsőség és imádás
/: Tied a dicsőség és imádás
felemeljük kezeinket,
így dicsérjük szent neved. :/
/: Ó hatalmas, kezed nagy csodákat tesz,
Vele senki nem ér fel,
Vele senki nem ér fel! :/
/: Tied a dicsőség és imádás
felajánljuk a szívünket,
így dicsérjük szent neved. :/
Lelkem, áldd az Urat, áldd az Urat!
Lelkem, áldd az Urat, áldd az Urat. Egyedül Őt imádd
Zengj úgy mint soha még, Őt dicsérd. A lelkem csak téged áld /2x
Egy új nap kél és már ébred minden, itt az idő, hogy áldjalak
És bármi ér ma, bármit rejt az út előttem. Hadd zengjek este is majd hálával
Lelkem, áldd az Urat...
Kegyelmed nagy, és türelmed hosszú. Szerelmed mély, és az égig ér
Nem szűnök énekelni jóságodról. Tízezer okom van, hogy zengjek még
Lelkem, áldd az Urat... /2x
És egy nap majd ez a test elgyengül. Erőm elhagy, s utam véget ér
A lelkem mégis téged áld vég nélkül: Tízezer évig és mindörökké
A Szél
Zene & szöveg:
Polereczkiné Matécsa Hanna
& Farkasné László Enikő
Verse:
Mikor a kérdésre választ nem adsz, és a bizonytalan úgy elragad, ha minden
Szertefoszlott, csak benned bízhatok. Tudom, te mellettem vagy,
Minden pillanatban és az új élet által már Te irányítasz.
Ref.:
Én nem tudom, hogy a szél honnan fúj, és hova megy, de én is erre
vágyom, lelkeddel így vezess! Nem számít más, nincs ennél fontosabb,
hogy tervedben használd szolgádat, Uram!
Igen a kérdésre választ te adsz, ha a bizonytalan úgy elragad, Ha minden
szertefoszlott, csak Benned bízhatok. Tudom, te mellettem vagy, minden pillanatban,
és az új élet által már te irányítasz. –Ref.
Nem kell már más, nem számít má-ás, formálj át,
Úgy vágyom Rád, úgy vágyom Rád, egy életen át!
Nem kell már más, nem számít má-ás, formálj át,
Úgy vágyom Rád, úgy vágyom Rá-ád! 2x
Ref:
Én nem tudom, hogy a szél honnan fúj, és hova megy, de én is erre vágyom, lelkeddel
így vezess! Nem számít más, nincs ennél fontosabb, hogy tervedben használd
szolgádat, Uram!
Győztes
Mikor szívem összetörve, Te formálsz át Istenem!
Nem hagysz reménytelenségben tudom felépítesz engem.
Hála van a szívemben, hisz tudom meghallgatsz engem.
Te küzdesz helyettem igen, ezért imádlak szüntelen.
Bízz az Úrban, Istenedben, vele győztes vagy , hidd el győzhetsz majd!
Bízz az Úrban, Megváltódban, nemhagy cserben majd, mikor viharok tombolnak!
Az Ige nem hagy el a bajban, kardként hasít a viharban,
Ne add fel veled van a harcban, akivel győztes lehetsz majd!
Szemed a célpontra szegezve, szíved az Úrban gyönyörködve
Fusd meg a kemény harcot bátran, tudd az Isten nem hagy pácban!
Bízz az Úrban… refrén 2x
Csak Bízz benne…… Ő nem hagy el! Refrén 2
Hatalmas neved kimondom, Jézus,
Minden szív és gondolat felett,
Mert jelenlétedből békesség árad.
Hívlak, Jézus!
Hatalmas neved kimondom, Jézus,
Minden sötét függőség felett,
Mert van remény és van teljes szabadság.
Hívlak, Jézus!
A neved élet, a neved gyógyír, neved erő.
Láncokat tör szét, szökik az árnyék fénye elől.
Hatalmas neved kimondom, Jézus,
Félelem és szorongás felett,
A csüggedés vermében szenvedőkért.
Hívlak, Jézus!
A neved élet, a neved gyógyír, neved erő.
Láncokat tör szét, szökik az árnyék fénye elől.
A hegytetőkről zengjen, az utcán hirdessék!
A sötétségen át kiáltsuk Jézus nagy nevét!
Az egész családomra ragyogjon fel e név: Jézus!
A hegytetőkről zengjen, az utcán hirdessék!
A sötétségen át kiáltsuk Jézus nagy nevét!
Az egész családomra ragyogjon fel e név: Jézus!
A neved élet, a neved gyógyír, neved erő.
Láncokat tör szét, szökik az árnyék fénye elől.
Krisztus Lelke
Hadd legyek nálad!
Házam a házad.
Életem védd,
Ne törjön rám gonosz ellenség, óvj!
Ha közel az órám,
Magadhoz hívjál!
Ott minden szent
Velem zeng,
Áldja neved örökké!
Krisztus lelke szentelj meg engem!
Krisztus teste üdvözíts engem!
Krisztus vére ihless meg engem!
Feltörő víz Jézus oldalán
Mosd tisztára hófehér ruhám!
Halld meg hangom majd, ha téged szólít!
Sebeiddel ölelj át!
Hadd legyek nálad!
Házam a házad.
Legyen erőm,
Mindaz a kín,
Ami téged elér s fáj!
Ha közel az órám,
Magadhoz hívjál!
Ott minden szent
Velem zeng,
Áldja neved örökké!
Krisztus lelke szentelj meg engem!
Krisztus teste üdvözíts engem!
Krisztus vére ihless meg engem!
Feltörő víz Jézus oldalán
Mosd tisztára hófehér ruhám!
Halld meg hangom majd, ha téged szólít!
Sebeiddel ölelj át! Sebeiddel ölelj át! Sebeiddel ölelj át!
Ízleljétek és lássátok!
Ízleljétek és lássátok,
Az élet kenyerét áldjátok:
Jézus milyen jóságos!
Boldog az ember,
Akit az élet kenyere táplál.
Megmenti lelkét, ki hozzá menekül,
Nem érheti kár.
Jöjj, itt az idõ, hogy ébredj!
Jöjj, itt az idõ, hogy ébredj,
Jöjj, itt az idõ, hogy áldjuk Õt!
Jöjj, szívedet add az Úrnak,
Jöjj, imádd az Istent úgy, ahogy vagy!
Minden nyelv megvallja, hogy Õ az Úr,
És mindenki térdet hajt.
A legnagyobb kincs mégis azokra vár,
Kik most Õt választják! Jöjj itt az idõ, hogy dicsérd, Jöjj, itt az idõ, hogy át add szíved!
Jöjj, úgy ahogy vagy, és dicsérd! Jöjj, úgy ahogy vagy az Úr elé!
Egyszer minden nyelv megvallja hogy Õ az Úr!
És mindenki térdet hajt!
A legnagyobb kincs mégis azokra vár, Kik most Õt választják
KIÁLTS AZ ÚRNAK!
Úr Jézus, Megváltóm,
Nincs senki olyan mint Te,
Minden napon, magasztalom,
A Te szereteted nagy voltát,
Vigaszom, Oltalmam,
Menedékem, Váram,
Ami vagyok, egész valóm,
Téged szomjaz, Téged áld!
Kiálts az Úrnak te föld, énekelj,
Adj dicsõséget a Felségesnek,
Hegyek hódoljatok, zúgj tenger,
A mi Urunk nagy nevére,
Életnek hûsége és kegyelme,
Örökké szeretlek én Istenem,
Semmi sem ér fel a Te jelenléteddel!
Végtelen folyó
Bármi jön, bármi ér,
Nekem már az elég,
Hogy hűséges vagy,
Hűséges vagy!
Megvallom, erő van
Minden egyes szavadban,
Mely megváltoztat,
Megváltoztat.
Bízom Benned, bízom Benned
(Ó) Jézus, végtelen folyó vagy,
Erőd most is árad,
Járd át mindenem
(Ó) Kérlek, vigyél még mélyebbre,
Benned elmerülve
Moss át egészen!
A kétség közepén
Te ott vagy Istenként,
Mert hűséges vagy,
Hűséges vagy.
Bízom Benned, bízom Benned...
(Ó) Jézus, végtelen folyó vagy...
Nem számít, mit mond a világ,
Én elmerülök.
Nem állíthat meg más,
Dicsérem Őt! /2X
(Ó) Jézus, végtelen folyó vagy... /2X
Nem számít, mit mond a világ... /2X
42. zsoltár - Fóris Rita
Te vagy az aki az életem eltervezted
Te vagy az, aki a lelkemet megváltotta,
Nevemen szólítottál és elhívtál
Nem kell félnem, Tiéd vagyok már.
Amikor vizeken átkelek, Te mellettem vagy,
És ha a tűzön átmegyek, nem éget meg,
Mert Te vagy Istenem Izrael szentje,
Örökkévaló, Szabadító
Ref: Istenem úgy vágyódom Rád
Mint szarvas hűs vízre
Szomjas lelkem csak Te elégíted meg,
Miért csüggednél el és bánkódnál lelkem
Bízz, bízz, bízz csak bízz
És adj hálát szabadításáért
Ha könnyem kenyerem, éjjel és nappal
Ha folyton azzal gúnyolnak, Hol van Istened?
Ha örvény örvénynek kiállt,
S a hullámokban elvesznék
Én akkor is csak lábaidnál nyugszom meg!
Kegyelmed oly nagy – Malek Andrea
Mint néma csend a pusztaságban
Ha felragyog a fénylő nap
Úgy szólal meg bennem az érzés
Szomjazom Rád, vágyom Hozzád!
Kegyelmed Uram, olyan csodálatos, hozzád fogható nincs a földön s égen!
Szívem megnyitom hagyom, hogy Te vezess, mindenek felett dicsérem neved!
Te vagy az út, a tiszta forrás, csak Téged látlak szüntelen
Szívemben végtelen a hála, szomjazom Rád, vágyom Hozzád!
Kegyelmed Uram, olyan csodálatos, Hozzád fogható nincs a földön s égen!
Szívem megnyitom hagyom, hogy Te vezess, mindenek felett dícsérem neved!
Kegyelmed Uram, olyan csodálatos, Hozzád fogható nincs a Mindenségben!
Áldom a neved, vágyom, hogy legyek Hozzád mindig közelebb… mindig közelebb….
Kegyelmed Uram, olyan csodálatos, Hozzád fogható nincs a Mindenségben!
Szívem megnyitom, hagyom, hogy Te vezess, mindenek felett dicsérem neved.
Kegyelmed Uram, olyan csodálatos, Hozzád fogható nincs a Mindenségben!
Áldom a neved, vágyom, hogy legyek Hozzád mindig közelebb… mindig közelebb….
Kegyelmed Uram, olyan csodálatos, Hozzád fogható nincs a földön s égen!
Szívem megnyitom hagyom, hogy Te vezess, mindenek felett dícsérem neved! 2x
Ámen
Tied a dicsőség és imádás
/: Tied a dicsőség és imádás
felemeljük kezeinket,
így dicsérjük szent neved. :/
/: Ó hatalmas, kezed nagy csodákat tesz,
Vele senki nem ér fel,
Vele senki nem ér fel! :/
/: Tied a dicsőség és imádás
felajánljuk a szívünket,
így dicsérjük szent neved. :/
Lelkem, áldd az Urat, áldd az Urat!
Lelkem, áldd az Urat, áldd az Urat. Egyedül Őt imádd
Zengj úgy mint soha még, Őt dicsérd. A lelkem csak téged áld /2x
Egy új nap kél és már ébred minden, itt az idő, hogy áldjalak
És bármi ér ma, bármit rejt az út előttem. Hadd zengjek este is majd hálával
Lelkem, áldd az Urat...
Kegyelmed nagy, és türelmed hosszú. Szerelmed mély, és az égig ér
Nem szűnök énekelni jóságodról. Tízezer okom van, hogy zengjek még
Lelkem, áldd az Urat... /2x
És egy nap majd ez a test elgyengül. Erőm elhagy, s utam véget ér
A lelkem mégis téged áld vég nélkül: Tízezer évig és mindörökké
A Szél
Zene & szöveg:
Polereczkiné Matécsa Hanna
& Farkasné László Enikő
Verse:
Mikor a kérdésre választ nem adsz, és a bizonytalan úgy elragad, ha minden
Szertefoszlott, csak benned bízhatok. Tudom, te mellettem vagy,
Minden pillanatban és az új élet által már Te irányítasz.
Ref.:
Én nem tudom, hogy a szél honnan fúj, és hova megy, de én is erre
vágyom, lelkeddel így vezess! Nem számít más, nincs ennél fontosabb,
hogy tervedben használd szolgádat, Uram!
Igen a kérdésre választ te adsz, ha a bizonytalan úgy elragad, Ha minden
szertefoszlott, csak Benned bízhatok. Tudom, te mellettem vagy, minden pillanatban,
és az új élet által már te irányítasz. –Ref.
Nem kell már más, nem számít má-ás, formálj át,
Úgy vágyom Rád, úgy vágyom Rád, egy életen át!
Nem kell már más, nem számít má-ás, formálj át,
Úgy vágyom Rád, úgy vágyom Rá-ád! 2x
Ref:
Én nem tudom, hogy a szél honnan fúj, és hova megy, de én is erre vágyom, lelkeddel
így vezess! Nem számít más, nincs ennél fontosabb, hogy tervedben használd
szolgádat, Uram!
Győztes
Mikor szívem összetörve, Te formálsz át Istenem!
Nem hagysz reménytelenségben tudom felépítesz engem.
Hála van a szívemben, hisz tudom meghallgatsz engem.
Te küzdesz helyettem igen, ezért imádlak szüntelen.
Bízz az Úrban, Istenedben, vele győztes vagy , hidd el győzhetsz majd!
Bízz az Úrban, Megváltódban, nemhagy cserben majd, mikor viharok tombolnak!
Az Ige nem hagy el a bajban, kardként hasít a viharban,
Ne add fel veled van a harcban, akivel győztes lehetsz majd!
Szemed a célpontra szegezve, szíved az Úrban gyönyörködve
Fusd meg a kemény harcot bátran, tudd az Isten nem hagy pácban!
Bízz az Úrban… refrén 2x
Csak Bízz benne…… Ő nem hagy el! Refrén 2
Dalok szentségimádásra
Tied a dicsőség és imádás
Tied a dicsőség és imádás
felemeljük kezeinket,
így dicsérjük szent neved.
Ó hatalmas, kezed nagy csodákat tesz,
Veled senki nem ér fel,
Veled senki nem ér fel!
Tied a dicsőség és imádás
felajánljuk a szívünket,
így dicsérjük szent neved
Teremts bennem tiszta szívet, Ó Uram
Teremts bennem tiszta szívet Ó, Uram!
Az erős lelket újítsd meg bennem! x2
Ne vess el engem a Te orcád elől,
Szent lelked ne vond meg tőlem!
Támogass az engedelmesség lelkével,
Szabadításod örömét add nekem!
Mert Te, Uram, fenséges vagy a földön
Mert Te, Uram, fenséges vagy a földön,
és felmagasztaltattál minden isten fölött. (2X)
Imádunk Téged, imádunk Téged,
Imádunk Téged, ó Urunk! (2x)
Mert Te, Uram, fenséges vagy a földön,
és felmagasztaltattál minden isten fölött.
A hol szeretet és jóság
Ahol szeretet és jóság,
Ahol szeretet ott van Istenünk.
Ubi caritas et amor
Ubi caritas deus ibi est.
Békesség
Békesség legyen velünk, Itt van Jézus köztünk,
Békesség, békesség legyen velünk. (3x utoljára halkan énekeljük)
Áldott légy Uram
Áldott légy Uram, szent neved áldja lelkem,
Áldott légy Uram, mert megváltottál már. 3x
Ó halld meg Uram
Ó halld meg Uram, Ó halld meg imám,
Hívlak, jöjj, válaszolj!
Ó halld meg Uram, Ó halld meg imám
Jöjj és figyelj reám.
Tied a dicsőség és imádás
felemeljük kezeinket,
így dicsérjük szent neved.
Ó hatalmas, kezed nagy csodákat tesz,
Veled senki nem ér fel,
Veled senki nem ér fel!
Tied a dicsőség és imádás
felajánljuk a szívünket,
így dicsérjük szent neved
Teremts bennem tiszta szívet, Ó Uram
Teremts bennem tiszta szívet Ó, Uram!
Az erős lelket újítsd meg bennem! x2
Ne vess el engem a Te orcád elől,
Szent lelked ne vond meg tőlem!
Támogass az engedelmesség lelkével,
Szabadításod örömét add nekem!
Mert Te, Uram, fenséges vagy a földön
Mert Te, Uram, fenséges vagy a földön,
és felmagasztaltattál minden isten fölött. (2X)
Imádunk Téged, imádunk Téged,
Imádunk Téged, ó Urunk! (2x)
Mert Te, Uram, fenséges vagy a földön,
és felmagasztaltattál minden isten fölött.
A hol szeretet és jóság
Ahol szeretet és jóság,
Ahol szeretet ott van Istenünk.
Ubi caritas et amor
Ubi caritas deus ibi est.
Békesség
Békesség legyen velünk, Itt van Jézus köztünk,
Békesség, békesség legyen velünk. (3x utoljára halkan énekeljük)
Áldott légy Uram
Áldott légy Uram, szent neved áldja lelkem,
Áldott légy Uram, mert megváltottál már. 3x
Ó halld meg Uram
Ó halld meg Uram, Ó halld meg imám,
Hívlak, jöjj, válaszolj!
Ó halld meg Uram, Ó halld meg imám
Jöjj és figyelj reám.
Adventi dalok
Szállást keres a szent család
Szállást keres a szent család
De senki sincs ki helyetád
Nincsen aki befogadja
Őt ki Égnek, Földnek ura
Az idő is későre jár
A madár is fészkére száll
Csak a Szent Szűz járhiába
Betlehemnek városába
Legalább ti jó emberek
Fogadjátok e kisdedet
Házatokba boldogság száll
Ha betér az égi király
Ne sírj tovább Szűz Mária
Ne menjeek ma máshova
Szállásunkat mi megosztjuk
Kis Jézuskát befogadjuk
Üdvözlégy kis Jézuska - Ghymes
Üdvözlégy kis Jézuska,
Üdvözlégy ó, kisbaba,
Mért fekszel a jászolba,
A hideg istállóba?
Hol a fényes palota,
Hol a kényes nyoszolya,
Hol a lépes mézecske
Vajjal mázolt köcsöge?
Ó, ha Magyarországba
Jöttél volna világra,
Ó, ha Magyarországba
Jöttél volna világra.
Mert adnánk jó mézecskét,
Vajat, édes tejecskét,
Szükségedet megszánnánk,
Párnácskánkba takarnánk.
Kenyerünkből testedet,
A borunkból véredet
Növelné a szerelem,
Növelné a szerelem.
Ó, ha Magyarországba
Jöttél volna világra,
Ó, ha Magyarországba
Jöttél volna világra.
Csillag gyúlt a sötét égen
Csillag gyúlt a sötét égen,
Megszülettél szép reményem,
Csendben pihensz anyád karján
reménységünk éjszakáján.
Csillag gyúlt a sötét égen.
Aludj csendben én reményem!
Anyád őrzi édes álmod,
mint ahogy te a világot.
Betlehem kis falujában
Betlehem kis falucskába
Karácsonykor éjféltájba
Fiúisten ember lett,
Mint kisgyermek született.
Őt nevezték Jézuskának,
Édesanyját Máriának,
Ki pólyába takarta,
Befektette jászolba.
Pásztorok a falu mellett
Báránykákat legeltettek,
Hallották az éneket,
Kis Jézushoz siettek.
Megtalálták a Jézuskát,
Köszöntötték Szűz Máriát,
Ajándékot adtak át,
Aranyat, tömjént, mirhát.
Ó jöjj, Ó jöjj üdvözítő
Ó jöjj,ó jöjj üdvözítő beteljesűlt már az idő.
Törd át az ég zárt ajtaját
vár a világ sóvárgva rád.
Megnyílt az ég harmatozva
megváltónkat hogy lehozza.
Ég felhői nyíljatok szét
hozva Jákob fejedelmét.
Főld virúlj ki völgyön halmon
viruló zöld had fakadjon
Nyílj ki földnek szép virága
Dávid házának nagy királya.
Ó fényes nap,ó szép csillag
téged vágyunk mi látni csak.
Kelj fel napunk fényességed
űzze el a sötétséget.
Csordapásztorok
Csordapásztorok midőn Betlehemben
/:Csordát őriznek éjjel a mezőben,:/
Isten angyali jövének melléjük,
/:Nagy félelemmel telék meg ő szívük.:/
Örömet mondok, nagy örömet néktek,
/:Mert ma született a ti üdvösségtek.:/
Menjetek el csak gyorsan a városba,
/:Ott találjátok Jézust a jászolba'.:/
Elindulának és el is jutának,
/:Szűz Máriának jónapot mondának.:/
,,Isten titeket hozott Uratokhoz.
/:De nem szólhattok mostan szent Fiamhoz,:/
Nem pihen ágyban, sem friss palotában,
/:Hanem jászolban, romlott istállóban.:/
Serkentsd fel Jézust, szent Fiadat, nékünk,
/:Mert mi angyalok igéjére jöttünk.:/
Üdvözlégy Jézus, pásztorok Pásztora,
/:Bűnös emberek megváltó szent Ura.:/
Kérünk Tégedet, mi Üdvözítőnket,
/:Sok bűneinkért meg ne útálj minket.:/
Mária, Te is könyörögj érettünk,
/:Hogy halálunkkor boldogok lehessünk.:/
Dicsőség Néked, örök Atyaisten,
/:Te kisded Jézus és Szentlélekisten.:/
Adventi hírnök: friss fenyőág
Adventi hírnök: friss fenyőág
Lobog az első gyertyaláng!
Karácsonyt várva lázban a föld,
Isteni gyermeket köszönt.
Ujjong a szívünk, dalra gyúl,
Nincs már messze az Úr!
Adventi hírnök: friss fenyőág,
Lobog már két kis gyertyaláng
Ha zörget Jézus, jól figyelj ám!
Betér a szívünk ajtaján!
Ujjong a szívünk, dalra gyúl,
Nincs már messze az Úr.
Adventi hírnök, friss fenyő ág.
Lobog már három gyertyaláng.
Múlnak az évek, életünk száll,
De utunk végén Jézus vár.
Ujjong a szívünk, dalra gyúl,
Nincs már messze az Úr.
Adventi hírnök, friss fenyőág.
Lobog már négy kis gyertyaláng.
Azt mondta Jézus, visszajön még.
Újjá lesz akkor föld és ég!
Ujjong a szívünk, dalra gyúl,
Nincs már messze az Úr!
Sötét fenn az ég, fény sehol sem ég
Sötét fenn az ég, fény sehol sem ég,
az arcomra álmos köd szitál;
Süket, sűrű csönd, némaság köszönt,
és senki nincs, ki fénylő jelet gyújtson az éjszakán.
Refrén: Jöjj el hát Istenem, lobbants lángot az éjjelen,
élő irgalmadat terjeszd ki fölénk,
jöjj el hát Istenem, nyíljon már ki a végtelen,
jöjj el gyermekarcú Isten szállj közénk.
Földünk puszta rom, jöjj el irgalom,
jöttöd reményt, megváltást ígér;
Minden elveszett, ne hagyd népedet,
hiányod a szívekben már a földtől az égig ér.
Refrén
Szállást keres a szent család
De senki sincs ki helyetád
Nincsen aki befogadja
Őt ki Égnek, Földnek ura
Az idő is későre jár
A madár is fészkére száll
Csak a Szent Szűz járhiába
Betlehemnek városába
Legalább ti jó emberek
Fogadjátok e kisdedet
Házatokba boldogság száll
Ha betér az égi király
Ne sírj tovább Szűz Mária
Ne menjeek ma máshova
Szállásunkat mi megosztjuk
Kis Jézuskát befogadjuk
Üdvözlégy kis Jézuska - Ghymes
Üdvözlégy kis Jézuska,
Üdvözlégy ó, kisbaba,
Mért fekszel a jászolba,
A hideg istállóba?
Hol a fényes palota,
Hol a kényes nyoszolya,
Hol a lépes mézecske
Vajjal mázolt köcsöge?
Ó, ha Magyarországba
Jöttél volna világra,
Ó, ha Magyarországba
Jöttél volna világra.
Mert adnánk jó mézecskét,
Vajat, édes tejecskét,
Szükségedet megszánnánk,
Párnácskánkba takarnánk.
Kenyerünkből testedet,
A borunkból véredet
Növelné a szerelem,
Növelné a szerelem.
Ó, ha Magyarországba
Jöttél volna világra,
Ó, ha Magyarországba
Jöttél volna világra.
Csillag gyúlt a sötét égen
Csillag gyúlt a sötét égen,
Megszülettél szép reményem,
Csendben pihensz anyád karján
reménységünk éjszakáján.
Csillag gyúlt a sötét égen.
Aludj csendben én reményem!
Anyád őrzi édes álmod,
mint ahogy te a világot.
Betlehem kis falujában
Betlehem kis falucskába
Karácsonykor éjféltájba
Fiúisten ember lett,
Mint kisgyermek született.
Őt nevezték Jézuskának,
Édesanyját Máriának,
Ki pólyába takarta,
Befektette jászolba.
Pásztorok a falu mellett
Báránykákat legeltettek,
Hallották az éneket,
Kis Jézushoz siettek.
Megtalálták a Jézuskát,
Köszöntötték Szűz Máriát,
Ajándékot adtak át,
Aranyat, tömjént, mirhát.
Ó jöjj, Ó jöjj üdvözítő
Ó jöjj,ó jöjj üdvözítő beteljesűlt már az idő.
Törd át az ég zárt ajtaját
vár a világ sóvárgva rád.
Megnyílt az ég harmatozva
megváltónkat hogy lehozza.
Ég felhői nyíljatok szét
hozva Jákob fejedelmét.
Főld virúlj ki völgyön halmon
viruló zöld had fakadjon
Nyílj ki földnek szép virága
Dávid házának nagy királya.
Ó fényes nap,ó szép csillag
téged vágyunk mi látni csak.
Kelj fel napunk fényességed
űzze el a sötétséget.
Csordapásztorok
Csordapásztorok midőn Betlehemben
/:Csordát őriznek éjjel a mezőben,:/
Isten angyali jövének melléjük,
/:Nagy félelemmel telék meg ő szívük.:/
Örömet mondok, nagy örömet néktek,
/:Mert ma született a ti üdvösségtek.:/
Menjetek el csak gyorsan a városba,
/:Ott találjátok Jézust a jászolba'.:/
Elindulának és el is jutának,
/:Szűz Máriának jónapot mondának.:/
,,Isten titeket hozott Uratokhoz.
/:De nem szólhattok mostan szent Fiamhoz,:/
Nem pihen ágyban, sem friss palotában,
/:Hanem jászolban, romlott istállóban.:/
Serkentsd fel Jézust, szent Fiadat, nékünk,
/:Mert mi angyalok igéjére jöttünk.:/
Üdvözlégy Jézus, pásztorok Pásztora,
/:Bűnös emberek megváltó szent Ura.:/
Kérünk Tégedet, mi Üdvözítőnket,
/:Sok bűneinkért meg ne útálj minket.:/
Mária, Te is könyörögj érettünk,
/:Hogy halálunkkor boldogok lehessünk.:/
Dicsőség Néked, örök Atyaisten,
/:Te kisded Jézus és Szentlélekisten.:/
Adventi hírnök: friss fenyőág
Adventi hírnök: friss fenyőág
Lobog az első gyertyaláng!
Karácsonyt várva lázban a föld,
Isteni gyermeket köszönt.
Ujjong a szívünk, dalra gyúl,
Nincs már messze az Úr!
Adventi hírnök: friss fenyőág,
Lobog már két kis gyertyaláng
Ha zörget Jézus, jól figyelj ám!
Betér a szívünk ajtaján!
Ujjong a szívünk, dalra gyúl,
Nincs már messze az Úr.
Adventi hírnök, friss fenyő ág.
Lobog már három gyertyaláng.
Múlnak az évek, életünk száll,
De utunk végén Jézus vár.
Ujjong a szívünk, dalra gyúl,
Nincs már messze az Úr.
Adventi hírnök, friss fenyőág.
Lobog már négy kis gyertyaláng.
Azt mondta Jézus, visszajön még.
Újjá lesz akkor föld és ég!
Ujjong a szívünk, dalra gyúl,
Nincs már messze az Úr!
Sötét fenn az ég, fény sehol sem ég
Sötét fenn az ég, fény sehol sem ég,
az arcomra álmos köd szitál;
Süket, sűrű csönd, némaság köszönt,
és senki nincs, ki fénylő jelet gyújtson az éjszakán.
Refrén: Jöjj el hát Istenem, lobbants lángot az éjjelen,
élő irgalmadat terjeszd ki fölénk,
jöjj el hát Istenem, nyíljon már ki a végtelen,
jöjj el gyermekarcú Isten szállj közénk.
Földünk puszta rom, jöjj el irgalom,
jöttöd reményt, megváltást ígér;
Minden elveszett, ne hagyd népedet,
hiányod a szívekben már a földtől az égig ér.
Refrén
|
Csorda pásztorok
Csordapásztorok midőn Betlehemben Csordát őriznek éjjel a mezőben, Isten angyali jövének feléjük, Nagy félelemmel telék meg ő szívük. Örömet mondok, nagy örömet néktek, Mert ma született a ti üdvösségtek. Karácsonynak éjszakáján Karácsonynak éjszakáján, Jézus születése napján Örüljetek, örvendjetek: a kis Jézus megszületett! Kirje, kirje kisdedecske, Betlehemi hercegecske. Ki miértünk sok jót tettél, a pokoltól megmentettél. Jézus ágyán nincsen paplan, jaj, de fázik az ártatlan! Hogy is lehetne subája elveszett a báránykája. Kis karácsony, nagy karácsony Kis karácsony, nagy karácsony, Kisült-e már a kalácsom? Ha kisült már, ide véle, Hadd egyem meg melegébe. Jaj, de szép a karácsonyfa Ragyog rajta a sok gyertya. Itt egy szép könyv, ott egy labda. Jaj de szép a karácsonyfa! Kezem, lábam, jaj, de fázik, Csizmám sarkán jég szikrázik. Ha szikrázik, hadd szikrázzon, Azért van ma szép karácsony! Mennyből az angyal Mennyből az angyal lejött hozzátok, pásztorok, pásztorok! Hogy Betlehembe sietve menvén lássátok, lássátok. Istennek fia , aki született jászolban, jászolban, Õ leszen néktek üdvözítõtök valóban, valóban. Mellette vagyon az édesanyja, Mária, Mária. Barmok közt fekszik, jászolban nyugszik szent fia, szent fia. El is menének köszöntésre azonnal, azonnal, Szép ajándékot vivén szívükben magukkal, magukkal. A kis Jézuskát egyenlőképpen imádják, imádják, A nagy Úristent ilyen nagy jóért mind áldják, mind áldják. |
Karácsonyi dalok
|
Pünkösdi énekek
Jöjj Szentlélek, jöjj közénk
Jöjj Szentlélek, jöjj közénk,
jöjj el fényességünk!
Jöjj tüzes lélek,
lobbantsd lángra szívünk!
Jöjj Atyánk Lelke, hozz fényt nekünk!
Küldd el a mennyből Lelked nagy erejét!
Jöjj életünkbe, hozz gyógyulást,
szívünk és a testünk égi kenetre vár!
Örömteli Lélek, Egyház öröme,
fakaszd fel szívünkből
a Bárány üzenetét!
Ismertesd meg vélünk Atyánk szeretetét!
Tárd fel előttünk Krisztus tekintetét!
Mindent betöltő Fény, életvíz Forrás,
általad kiáltson a néped alleluját!
Igaz tanú, Lélek magaddal ragadsz,
hirdessük a földön, hogy Jézus
velünk maradt!
Szentlélek úgy kérünk
Szerző: Boanergész – Varga Attila
/: Szentlélek, úgy kérünk , szállj le ránk, töltsd el a szívünk, életünk,
hogy béke és áldás szálljon ránk, küldd el a Lelked, úgy kérünk, Istenünk. :/
Kegyelmeddel táplálsz, Istenünk, hozzád emeljük most mindnyájan a szívünk,
reménységünk Belőled fakad, hogyha szívünk-lelkünk mindentől szabad.
Ajándékul Lelked küldted el, hogy ne önmagunknak, hanem annak éljünk,
aki értünk életét adta. Mi is átadjuk most szívünk, mindenünk.
Jöjj szent lélek
Jöjj Szentlélek Istenünk,
Add a mennyből éreznünk
Fényességed sugarát.
Jöjj, szegények atyja te,
Bőkezűség Istene,
Fényed szívünk hassa át
.
Édességes Vigaszunk,
Drága vendég, szomjazunk,
Édes lélekújulás!
Fáradottnak könnyülés,
Tikkadónak enyhülés,
Sírónak vigasztalás.
Boldogságos tiszta fény,
Szállj meg szívünk rejtekén,
Híveidnek napja légy!
Ihleted ha fényt nem ad,
Emberszívben ellohad
Minden erő, minden ép.
Mosd meg, ami szennyezett,
Aszúságra hints vizet,
Orvosold a sebhelyet.
Simogasd a darabost,
Felmelengesd a fagyost
Útra vidd, ki tévelyeg.
Add, vegyék el híveid,
Kik hitük beléd vetik,
Hétszeres kegyelmedet.
Jónak adj jutalmazást
Üdvösséges kimúlást,
Adj örökös örömet.
Jöjj Szentlélek, jöjj közénk,
jöjj el fényességünk!
Jöjj tüzes lélek,
lobbantsd lángra szívünk!
Jöjj Atyánk Lelke, hozz fényt nekünk!
Küldd el a mennyből Lelked nagy erejét!
Jöjj életünkbe, hozz gyógyulást,
szívünk és a testünk égi kenetre vár!
Örömteli Lélek, Egyház öröme,
fakaszd fel szívünkből
a Bárány üzenetét!
Ismertesd meg vélünk Atyánk szeretetét!
Tárd fel előttünk Krisztus tekintetét!
Mindent betöltő Fény, életvíz Forrás,
általad kiáltson a néped alleluját!
Igaz tanú, Lélek magaddal ragadsz,
hirdessük a földön, hogy Jézus
velünk maradt!
Szentlélek úgy kérünk
Szerző: Boanergész – Varga Attila
/: Szentlélek, úgy kérünk , szállj le ránk, töltsd el a szívünk, életünk,
hogy béke és áldás szálljon ránk, küldd el a Lelked, úgy kérünk, Istenünk. :/
Kegyelmeddel táplálsz, Istenünk, hozzád emeljük most mindnyájan a szívünk,
reménységünk Belőled fakad, hogyha szívünk-lelkünk mindentől szabad.
Ajándékul Lelked küldted el, hogy ne önmagunknak, hanem annak éljünk,
aki értünk életét adta. Mi is átadjuk most szívünk, mindenünk.
Jöjj szent lélek
Jöjj Szentlélek Istenünk,
Add a mennyből éreznünk
Fényességed sugarát.
Jöjj, szegények atyja te,
Bőkezűség Istene,
Fényed szívünk hassa át
.
Édességes Vigaszunk,
Drága vendég, szomjazunk,
Édes lélekújulás!
Fáradottnak könnyülés,
Tikkadónak enyhülés,
Sírónak vigasztalás.
Boldogságos tiszta fény,
Szállj meg szívünk rejtekén,
Híveidnek napja légy!
Ihleted ha fényt nem ad,
Emberszívben ellohad
Minden erő, minden ép.
Mosd meg, ami szennyezett,
Aszúságra hints vizet,
Orvosold a sebhelyet.
Simogasd a darabost,
Felmelengesd a fagyost
Útra vidd, ki tévelyeg.
Add, vegyék el híveid,
Kik hitük beléd vetik,
Hétszeres kegyelmedet.
Jónak adj jutalmazást
Üdvösséges kimúlást,
Adj örökös örömet.
Dalszövegek gyerekeknek
Hálát adok, hogy itt a reggel
Hálát adok, hogy itt a reggel,
Hálát adok az új napon.
Hálát adok, hogy minden percem
néked adhatom.
Hálát nem csak a jó testvérért,
Hálát mindenkiért adok.
Hálát adok, hogy minden sértést
megbocsáthatok.
Hálát adok, hogy munkát küldesz,
Hálát adok, hogy fény ragyog.
Hálát adok, hogy lelkem fényes,
és boldog vagyok.
Hálát adok a vidám percért,
Hálát, ha szomorú leszek.
Hálát adok, hogy adsz elém célt
és kezed vezet.
Hálát adok, hogy hallom hangod,
Hálát adok a jó hírért.
Hálát adok, hogy Tested adtad
minden emberért.
Hálát adok az üdvösségért,
Hálát adok, hogy várni fogsz.
Hálát adok, hogy ma reggel még
hálát adhatok.
Uram Tehozzád futok
Uram Tehozzád futok, élő vízre szomjazom,
Közelséged, ó mily jó énnekem.
Kérlek, ne menj el tőlem, légy mindig segítségem,
Úgy kívánlak Téged, Istenem.
Én pedig szüntelen remélek, egyre jobban dicsérlek,
Ajkam beszéli a Te igazságodat.
Hadd legyen most a dalom jó illat oltárodon,
Nagyon szeretlek Téged, Jézusom.
Jézusom én szeretlek
Jézusom, én szeretlek, égen, földön kereslek,
tudom jól, hogy megtalállak.
Jézusom, én akarom, hogy tied legyen kis dalom,
azt is tudod, mindig várlak.
|: Én olyan nagyon szeretném,
ha minden szavad érteném,
soha-soha el nem hagylak! :|
Jézusom, ha lehetne, maradj velem örökre,
tudom, te is ezt kívánod.
Jézusom, én jó leszek, így szerzek majd örömet,
tudom, te is csak ezt várod.
|: Most Rád bízom a szívemet,
hogy mindig kedves, jó legyek,
Te is örülsz, hogyha látod! :|
Indulj és menj
Indulj, és menj, hirdesd szavam,
népemhez küldelek én.
Tövis és gaz, vér és panasz,
Meddig hallgassam még én?
Küldelek én, megáldlak én,
Csak menj, és hirdesd szavam.
Tüzessé teszem ajkaidat,
Gyémánttá homlokodat.
Népemnek őrévé rendellek én,
Lelkemet adom melléd.
Áldásoddal megyünk
Áldásoddal megyünk, megyünk innen el.
Néked énekelünk boldog éneket.
Te vagy mindig velünk, ha útrakelünk
Őrizd életünk minden nap.
Minden nap dicsérünk téged, jó Uram,
Néked énekelünk, vígan boldogan.
Maradj mindig velünk, ha útra kelünk
Őrizd életünk minden nap.
Békesség.......
Kicsiny kis fényemmel világítani fogok.....
Alleluja.........
Hálát adok, hogy itt a reggel,
Hálát adok az új napon.
Hálát adok, hogy minden percem
néked adhatom.
Hálát nem csak a jó testvérért,
Hálát mindenkiért adok.
Hálát adok, hogy minden sértést
megbocsáthatok.
Hálát adok, hogy munkát küldesz,
Hálát adok, hogy fény ragyog.
Hálát adok, hogy lelkem fényes,
és boldog vagyok.
Hálát adok a vidám percért,
Hálát, ha szomorú leszek.
Hálát adok, hogy adsz elém célt
és kezed vezet.
Hálát adok, hogy hallom hangod,
Hálát adok a jó hírért.
Hálát adok, hogy Tested adtad
minden emberért.
Hálát adok az üdvösségért,
Hálát adok, hogy várni fogsz.
Hálát adok, hogy ma reggel még
hálát adhatok.
Uram Tehozzád futok
Uram Tehozzád futok, élő vízre szomjazom,
Közelséged, ó mily jó énnekem.
Kérlek, ne menj el tőlem, légy mindig segítségem,
Úgy kívánlak Téged, Istenem.
Én pedig szüntelen remélek, egyre jobban dicsérlek,
Ajkam beszéli a Te igazságodat.
Hadd legyen most a dalom jó illat oltárodon,
Nagyon szeretlek Téged, Jézusom.
Jézusom én szeretlek
Jézusom, én szeretlek, égen, földön kereslek,
tudom jól, hogy megtalállak.
Jézusom, én akarom, hogy tied legyen kis dalom,
azt is tudod, mindig várlak.
|: Én olyan nagyon szeretném,
ha minden szavad érteném,
soha-soha el nem hagylak! :|
Jézusom, ha lehetne, maradj velem örökre,
tudom, te is ezt kívánod.
Jézusom, én jó leszek, így szerzek majd örömet,
tudom, te is csak ezt várod.
|: Most Rád bízom a szívemet,
hogy mindig kedves, jó legyek,
Te is örülsz, hogyha látod! :|
Indulj és menj
Indulj, és menj, hirdesd szavam,
népemhez küldelek én.
Tövis és gaz, vér és panasz,
Meddig hallgassam még én?
Küldelek én, megáldlak én,
Csak menj, és hirdesd szavam.
Tüzessé teszem ajkaidat,
Gyémánttá homlokodat.
Népemnek őrévé rendellek én,
Lelkemet adom melléd.
Áldásoddal megyünk
Áldásoddal megyünk, megyünk innen el.
Néked énekelünk boldog éneket.
Te vagy mindig velünk, ha útrakelünk
Őrizd életünk minden nap.
Minden nap dicsérünk téged, jó Uram,
Néked énekelünk, vígan boldogan.
Maradj mindig velünk, ha útra kelünk
Őrizd életünk minden nap.
Békesség.......
Kicsiny kis fényemmel világítani fogok.....
Alleluja.........
Dalszövegek felnőtteknek
Sokszor úgy érzem összeroskadok
Sokszor úgy érzem összeroskadok,
Többé nem lesznek jó és szép napok.
Nem süt rám a napsugár,
Nem lesz többé tél, se nyár,
Lelkem terhével egyedül vagyok.
Éjszakák törnek rám,
És én úgy érzem megfolyt a magány.
Félelem, fájdalom,
Kínozza lelkem,
hogy el sem mondhatom.
Megpróbáltam,
hogy nagy dolgot teszek:
Minden emberhez nagyon jó leszek,
És ha megbántanak
nem lesz szívemben harag,
Ez sem oldotta meg terhemet.
Mit tegyek ezután?
Mikor tűnik fel újra szivárvány?
Lesz-e még megoldás,
Vagy csak a négy fal vesz körül, semmi más?
Van egy út, amit Isten készített,
Csak ott lelsz nyugtot és békességet.
Ez az út, a kereszt, ahol Isten szent Fia,
Minden emberért életét adta.
Még ma jöjj, ahogy vagy,
Hisz Jézus Krisztus téged is elfogad.
Félelem, fájdalom,
Eltűnnek végleg,
s te élhetsz szabadon.
Jézus te vagy minden álmom
Én még mit sem tudtam rólad,Te már akkor szerettél,
Anyám méhétől fogva, rám gondot viseltél.
A magam útját jártam, mikor szelíden hívtál,
A szívemre beszéltél, és megváltoztattál.
Jézus, Te vagy minden álmom, éjszakám és nappalom,
Te vagy igaz szó a számban, az én hajnalcsillagom,
Jézus, Te vagy minden kincsem, sokat jelentesz nekem,
Köszönöm, hogy minden nap megtart a kegyelem!
Engedd meg, hogy mindig itt maradjak lábaid előtt,
Hogy nézhesselek Téged, és nyerjek új erőt.
Meggyógyul a lelkem, megváltozik életem,
Ha jelenlétedben ruhádat megérinthetem.
Jézus, Te vagy minden álmom, éjszakám és nappalom,
Te vagy igaz szó a számban, az én hajnalcsillagom,
Jézus, Te vagy minden kincsem, sokat jelentesz nekem,
Köszönöm, hogy minden nap megtart a kegyelem!
Pintér Béla: Homokba írva
Nem ezt vártad, nem így mondták.
Mást ígért a szív és mást a száj.
Megint tél van, megint fázol.
Pedig azt mondták, hogy jön már a nyár...
Homokba kell írni a szót, ami annyira fáj.
Hagyni kell, hadd vigye a szél!
Homokba írni a bűnt, amivel megbántott más.
Mielőtt megjegyezhetnéd.
Oda kell menni, megölelni,Akkor is,
ha nem te vagy a hibás!
Odamenni, esélyt adni,elengedni minden tartozást!
Hogyan tudnál tovább lépni,
Amibe' hittél, az már nem a tiéd
Hogy lehetne bekötözni azt a sebet,
Ami szíveden ég.
Itt vagyok most, jó Uram
Itt vagyok most, jó Uram, Hozzád száll e dal.
Tudod, sokszor hívtalak,de ma másképp szól e hang
mert ma nem azt kérem, hogy adj még, nem könyörgök: figyelj rám,
csak azt mondom, hogy szeretlek, Atyám!
Szeretlek Uram, hálám szívemből fakad, hiszen
mindent látsz Te bennem, hatalmad olyan nagy
Szeretlek Uram, hálám szívemből fakad és éneklem,
hogy áldott légy Uram!
Ismét térden állok én, s tudom hogy hallgatsz rám.
Bár sokszor hideg szavakat szól kopott és halk imám,
De most el kell, hogy mondjam egyszer, amit oly
rég szeretnék, hogy szeretlek, a szívem csak tiéd!
Szeretlek Uram, hálám szívemből fakad, hiszen
mindent látsz Te bennem, hatalmad olyan nagy
Szeretlek Uram, hálám szívemből fakad, és
éneklem, hogy áldott légy Uram!
Mester hol lakol?
Mester hol lakol, Jézus merre jársz
Mutasd meg, hogy hol van az ország
Mester hol lakol, kérünk, válaszolj
Hogy merre visz az út.
Ref.
Jöjjetek hozzám, lássátok
Jöjjetek hozzám kik megfáradtatok
Töröljük le együtt a világ könnyeit
Gyógyítsuk meg együtt a világ sebeit
Jöjjetek hozzám, érintsetek
Jöjjetek hozzám, és bátran higgyetek
Szeressétek egymást, mint én szerettelek
Ímé az Ország itt van köztetek
Totus tuus (3x)… Teljesen a Tiéd
Totus tuus, totus tuus, Teljesen a Tiéd
Mester mit tegyek, hogy életem legyen
Küld el lelked, vár a mi szívünk
Mester mit tegyek, hogy megismerjelek
Szólj, mit kívánsz
Sokszor úgy érzem összeroskadok,
Többé nem lesznek jó és szép napok.
Nem süt rám a napsugár,
Nem lesz többé tél, se nyár,
Lelkem terhével egyedül vagyok.
Éjszakák törnek rám,
És én úgy érzem megfolyt a magány.
Félelem, fájdalom,
Kínozza lelkem,
hogy el sem mondhatom.
Megpróbáltam,
hogy nagy dolgot teszek:
Minden emberhez nagyon jó leszek,
És ha megbántanak
nem lesz szívemben harag,
Ez sem oldotta meg terhemet.
Mit tegyek ezután?
Mikor tűnik fel újra szivárvány?
Lesz-e még megoldás,
Vagy csak a négy fal vesz körül, semmi más?
Van egy út, amit Isten készített,
Csak ott lelsz nyugtot és békességet.
Ez az út, a kereszt, ahol Isten szent Fia,
Minden emberért életét adta.
Még ma jöjj, ahogy vagy,
Hisz Jézus Krisztus téged is elfogad.
Félelem, fájdalom,
Eltűnnek végleg,
s te élhetsz szabadon.
Jézus te vagy minden álmom
Én még mit sem tudtam rólad,Te már akkor szerettél,
Anyám méhétől fogva, rám gondot viseltél.
A magam útját jártam, mikor szelíden hívtál,
A szívemre beszéltél, és megváltoztattál.
Jézus, Te vagy minden álmom, éjszakám és nappalom,
Te vagy igaz szó a számban, az én hajnalcsillagom,
Jézus, Te vagy minden kincsem, sokat jelentesz nekem,
Köszönöm, hogy minden nap megtart a kegyelem!
Engedd meg, hogy mindig itt maradjak lábaid előtt,
Hogy nézhesselek Téged, és nyerjek új erőt.
Meggyógyul a lelkem, megváltozik életem,
Ha jelenlétedben ruhádat megérinthetem.
Jézus, Te vagy minden álmom, éjszakám és nappalom,
Te vagy igaz szó a számban, az én hajnalcsillagom,
Jézus, Te vagy minden kincsem, sokat jelentesz nekem,
Köszönöm, hogy minden nap megtart a kegyelem!
Pintér Béla: Homokba írva
Nem ezt vártad, nem így mondták.
Mást ígért a szív és mást a száj.
Megint tél van, megint fázol.
Pedig azt mondták, hogy jön már a nyár...
Homokba kell írni a szót, ami annyira fáj.
Hagyni kell, hadd vigye a szél!
Homokba írni a bűnt, amivel megbántott más.
Mielőtt megjegyezhetnéd.
Oda kell menni, megölelni,Akkor is,
ha nem te vagy a hibás!
Odamenni, esélyt adni,elengedni minden tartozást!
Hogyan tudnál tovább lépni,
Amibe' hittél, az már nem a tiéd
Hogy lehetne bekötözni azt a sebet,
Ami szíveden ég.
Itt vagyok most, jó Uram
Itt vagyok most, jó Uram, Hozzád száll e dal.
Tudod, sokszor hívtalak,de ma másképp szól e hang
mert ma nem azt kérem, hogy adj még, nem könyörgök: figyelj rám,
csak azt mondom, hogy szeretlek, Atyám!
Szeretlek Uram, hálám szívemből fakad, hiszen
mindent látsz Te bennem, hatalmad olyan nagy
Szeretlek Uram, hálám szívemből fakad és éneklem,
hogy áldott légy Uram!
Ismét térden állok én, s tudom hogy hallgatsz rám.
Bár sokszor hideg szavakat szól kopott és halk imám,
De most el kell, hogy mondjam egyszer, amit oly
rég szeretnék, hogy szeretlek, a szívem csak tiéd!
Szeretlek Uram, hálám szívemből fakad, hiszen
mindent látsz Te bennem, hatalmad olyan nagy
Szeretlek Uram, hálám szívemből fakad, és
éneklem, hogy áldott légy Uram!
Mester hol lakol?
Mester hol lakol, Jézus merre jársz
Mutasd meg, hogy hol van az ország
Mester hol lakol, kérünk, válaszolj
Hogy merre visz az út.
Ref.
Jöjjetek hozzám, lássátok
Jöjjetek hozzám kik megfáradtatok
Töröljük le együtt a világ könnyeit
Gyógyítsuk meg együtt a világ sebeit
Jöjjetek hozzám, érintsetek
Jöjjetek hozzám, és bátran higgyetek
Szeressétek egymást, mint én szerettelek
Ímé az Ország itt van köztetek
Totus tuus (3x)… Teljesen a Tiéd
Totus tuus, totus tuus, Teljesen a Tiéd
Mester mit tegyek, hogy életem legyen
Küld el lelked, vár a mi szívünk
Mester mit tegyek, hogy megismerjelek
Szólj, mit kívánsz